Prosty i przyjazny sposób na poprawę płynności biznesu
Faktoring | Indywidualne podejście do klienta, uproszczenie rozwiązań i łatwiejszy dostęp. Faktorzy przeszli rewolucję.
Mateusz Pawlak
Usługami faktoringowymi interesuje się w Polsce coraz więcej firm. Już nie tylko duzi gracze mogą sobie pozwolić na poprawę płynności za pomocą tego narzędzia. W ostatnich latach wśród klientów instytucji świadczących te usługi przybyło małych i średnich przedsiębiorstw. Wpływ na to, miała także zmiana podejścia samych faktorów do klientów i otwarcie się na mniejsze spółki.
Wciąż jednak wśród wielu firm faktoring budzi mieszane uczucia, a część polskich przedsiębiorców po prostu nie zna tego sposobu finansowania. Wychodząc im naprzeciw, „Rzeczpospolita" zorganizowała dyżur ekspercki, w czasie którego każdy mógł zadzwonić bądź napisać do naszej redakcji, aby uzyskać odpowiedzi na pytania dotyczące faktoringu. Poniżej publikujemy odpowiedzi na wybrane pytania, przygotowane przez specjalistów z Raiffeisen Polbanku.
1. Co jest korzystniejsze: faktoring czy kredyt kupiecki?
W sytuacji gdy państwa firma daje swojemu odbiorcy kredyt kupiecki, faktoring zadziała w ten sposób, że zamiast czekać na zapłatę faktury przez odbiorcę np. 60 dni, otrzymuje się od banku 80–90 proc. wartości faktury...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta